2013. február 5., kedd

A mundér becsülete

Nem meglepő, hogy Algamon megvédte a zoknicsipeszt. A poszt itt olvasható.

Fénykép: Babylegs story:
Ó, hogy ezt miért nem én találtam fel! Sóhajt fel az egyszeri ember, mikor olyan termékkel szembesül, ami annyira egyszerű, mint egy faék, de mégis nagyon hasznos. Az ilyesfajta találmányok aztán vagy világszerte ismertek és nélkülözhetetlenek lesznek, mint pl. a golyóstoll, vagy eltűnnek a hálátlanság süllyesztőjében, mint a zoknicsipesz. Utóbbira a nyolcvanas évekből emlékszem (nem értem már megint, mi ez a béna retrózás...), valami feltalálós műsorban mutatták azt a büszke középkorú családapát, aki nagyot álmodva még be is jegyeztette hiánypótló művét a Találmányi Hivatalban (reméljük, nem került neki sokba), nehogy valaki lemásolja és helyette gazdagodjon meg belőle. Szerintem nem lett világhírű a zoknicsipesz... Bár a cél nemes volt, mégpedig, hogy ne kéljen lába (érted, lába...) a zoknik párjának, amelyek a levétel után egy nagy fekete lyukba esnek, mégis, valahogy nem került be a köztudatba. Ezek olyan kis kerek műanyag izék voltak, amivel a párja mellett tudtad tartani a zoknit, mikor levetted. Szerintem ott bukott el a dolog, hogy mindenki tesz magasról a zoknikra attól a pillanattól kezdve, hogy lehúzza őket a lábáról. A szerencsétlen mosónőnek/-férfinak pedig egy kicsit sem könnyíti meg a dolgát, hogy mikor kell megkeresnie a zokni párját, a szennyesben vagy a szárítón... Sőt, szerintem a szennyesben sokkal undorítóbb keresgélni...
 (Jó, nem akarok igazságtalan lenni, létezik a híres csipesz 2011-ben is, és persze arról sincs infom, hogy a feltaláló a Bahamákon él-e.)
 De haladjunk kicsit anatómiailag felfelé, és máris elérkezünk a BABYLEGS-hez. Annyira nagyszerű, hogy a Nescafé-hoz hasonlóan a márkanév vált a terméknévvé. Pedig már sokan gyártanak ilyen kis lábvédőt, de a BABYLEGS méltán lett híres: kitűnő, strapabíró anyagból készült, számtalan gyönyörű változatban. Azt is meg kell jegyeznünk, hogy mint "natural parenting" körökben oly sok gyártó, ők is kis családi vállalkozásként kezdték.
 Lehet ám, hogy Jane Fonda keze (lába?) van a dologban, mert az "aerobiczoknit" ő tette szalonképessé, persze felnőttek számára, a BABYLEGS pedig - nevéből adódóan - elsősorban babáknak, kisgyerekeknek készült.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése